Projekt ogrodu

Sama idea nie  wystarczy. Idea  jest tylko jednym z etapów powstania ogrodu. Choć ma ona ogromny wpływ na wygląd ogrodu, to jednak projekt stanowi o tym czy da się ją wcielić w rzeczywistość tak aby był zachowana estetyka i funkcjonalność. Tylko dobry projekt ogrodu jest w stanie pogodzić wszystkie te czynniki. Każdy projekt ogrodu jest dla nas wyzwaniem. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Naszym zadaniem nie jest tylko wykonanie projektu ale zapewnienie pełnej estetyki ogrodu i jego funkcjonalności. Projektując ogród bierzemy pod uwagę teren, budżet i oczywiście Państwa ideę co do przyszłego wyglądu ogrodu. Potrzebujemy również informacji na temat  wymiarów działki, usytuowania budynków i elementów stałych, przebiegu instalacji. Pomocnymi dla nas są wszelkie dokumentacje i mapy terenu ( plan sytuacyjny, mapa geodezyjna, projekt budowlany, projekt instalacji).planowanie roślin  Projektując ogród dostosowujemy roślinność do specyfiki terenu wykonywanego zlecenia. Badamy grunt na jakim mają rosnąć w przyszłości rośliny. W przypadku gdy stwierdzimy, że nie ma możliwości posadzenia na pierwotnym gruncie pewnych roślin, możemy uwzględnić w projekcie zmianę podłoża na odpowiadające wymaganiom roślin. Rośliny w projekcie ogrodu są bardzo ważne lecz wygląd ogrodu nie jest tylko uwarunkowany doborem roślin.

Mała architektura

zdjecie3Całość ogrodu dopełniają także elementy architektury ogrodowej takie jak altany, pergole, ścieżki, murki, oczka wodne, strumienie, miejsca na grill, ognisko, wędzarnie oraz inne drobne detale. Dzięki rozmaitym detalom małej architektury, ogród staje się doskonałym miejscem do odpoczynku, rekreacji a nawet organizacji imprez okolicznościowych, spotkań z przyjaciółmi. Następną ważną rzeczą jest oświetlenie ogrodu. Oprócz funkcji typowo praktycznej pozwala ono pokazać piękno ogrodu również w nocy. Warto już na etapie projektowania ogrodu przewidzieć docelowe zastosowanie przyszłego ogrodu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z planowaniem, braku koncepcji, prosimy o zwrócenie się do nas. Z miłą chęciom podpowiemy co warto zrobić by ogród spełniał Państwa oczekiwania i był zaliczany do udanych inwestycji!

Systemy nawadniania

Mając na względzie funkcjonalność ogrodu oraz Państwa wygodę, w projekcie możemy uwzględnić instalacje automatycznego nawadniania ogrodu. Dzięki takiej instalacji nie zapomnicie Państwo o potrzebie zapewnienia roślinom niezbędnej do życia wody. Już nie będą musieli Państwo dostosowywać swoich planów urlopowych do potrzeby podlewania ogrodu. Nowoczesne systemy nawadniania ogrodów można zaprogramować tak by dostosowywały ilość wody do potrzeb, wykonywały swe zadania bezobsługowo nawet przez wiele miesięcy!